Aktuálne informácie o grantoch, dotáciách a eurofondoch

Všetko čo potrebujete vedieť o grantoch, dotáciách a eurofondoch

Eurofondy do každej rodiny, školy, firmy či obce.

Slovensko má na najbližšie roky k dispozícii bezprecedentný balík peňazí z Európskej únie. Do roku 2029 to je suma približne 34 miliárd EUR. Pre všetkých potenciálnych žiadateľov je to skvelá správa. Peniaze tu budú a treba ich minúť.

Samozrejme, granty a dotácie nebudú použiteľné na všetko. Veľkú časť balíka zrejme minie štát na veľké infraštrukturálne a iné národné projekty. Až ďalšími v poradí budú mestá a obce, školy či súkromný sektor. Napriek tomu bude finančných zdrojov toľko, že ani najväčší optimisti nepredpokladajú ich úplné vyčerpanie.

Čo s tým? Treba pripraviť projektové zámery, na ktoré sa tieto financie využijú. Pochopiteľne, také jednoduché to nie je. Eurofondy sú špecifickým nástrojom, určeným na financovanie konkrétnych oblastí. O tých si v tomto texte povieme viac. Okrem hodnotenia súčasného stavu a plánov na najbližšie roky nájdete nižšie aj viaceré užitočné informácie a tipy.

 

Slovensko má na najbližšie roky k dispozícii bezprecedentný balík peňazí z Európskej únie. 

Zaujíma vás ako získať financie na podporu vášho podnikania z Nórskeho finančného mechanizmu? Práve teraz máte skvelú možnosť zapojiť sa do novej výzvy zameranej na rozvoj inovácií a podnikania. Výzva je určená pre malé, stredné aj veľké podniky. Výška finančného príspevku na projekt  sa pohybuje v rozmedzí od 200 000 eur do 2 000 000 eur. Pre výzvu sú vyčlenené finančné prostriedky vo výške takmer 12 miliónov eur.

Vo štvrtok, 22. júla. si na webinári predstavíme všetky detaily aktuálnej podpory. Spolu si našimi expertmi si prejdeme podmienky výzvy a podelíme sa s vami o užitočné rady a tipy. Okrem toho vám ukážeme aj žiadosť a povieme si viac o prílohách žiadosti a o tom, čo všetko budete potrebovať k tomu, aby ste boli úspešní.

 

 

Na portáli GrantExpert pribudla nová služba – Overovač oprávnenosti

Ak chcete žiadať o granty a dotácie z eurofondov, musíte najskôr splniť určité podmienky. Prvým krokom je splniť základné formálne kritériá žiadateľa.

V druhom rade treba zistiť, či je váš projektový zámer vhodný pre konkrétnu výzvu, resp. či je váš projekt oprávnený na základe podmienok, ktoré stanovuje konkrétna výzva. Inak povedané, kľúčom k získaniu grantu je – byť oprávneným žiadateľom s oprávneným projektom. Keď zistíte, že spĺňate podmienky, zostáva vám vypracovať dobrú projektovú žiadosť.