Koloidne striebro

Striebro

nieje len ušľachtilým kovom, ale rovnako stopovým prvkom ktorý je veľmi dôležitý pre správnu funkciu ľudského organizmu. V tele sa nachádza vždy v podobe koloidu, teda ako koloidné striebro.

Koloidné striebro

sú maličké častice a ionty čistého striebra suspendované v čistej demineralizovanej vode. Majú rovnaký elektrický náboj, takže sa vzájomne odpudzujú a sú v sústavnom pohybe. Častice koloidného striebra je možné pozorovať iba elektrónovým mikroskopom. Čím menšie sú častice, tým je roztok účinnejší. Optimálna veľkosť strieborných častíc je od 1,5 do 5 nm ,naproti veľkosti vírusov od 15 nm do 150 nm a baktérií od 350 do 1000nm. Koloidné striebro môže preto prenikať do jadier patogénov a ničiť ich. Koloidné roztoky minerálov majú 98% vstrebatelnosť oproti 40-60% vstrebatelnosti u tabliet.

Koloidné striebro je bezpečné, netoxické, pôsobí ako antibiotikum, pomáha pri rozvoji buniek, nedráždi sliznicu, nevytvára závislosť, neobsahuje voľné radikály, dezinfikuje, nedráždi oči, nereaguje s inými liekmi, posilňuje imunitu organizmu, bezfarebné, bez zápachu.

Antibakteriálne vlastnosti striebra zaznamenala už staroindická i arabská medicína. K využitiu striebra ako antimikrobiálneho prostriedku však vo väčšej miere došlo až v antickom Ríme. V priebehu druhej svetovej vojny sa na trhu objavily sulfonamidy a antibiotika, teda látky s rovnakou indikáciou, avšak s nižšími nákladamy na výrobu. To spôsobilo útlm v používaní koloidu.

Koloidné striebro sa evidentne podiela na dozrievaní T-buniek, jednej z najdôležitějších zložiek imunitného systému. Mimo to koluje v krvnom obehu, čo je zvlášť významné pre jeho doplnenie, kde pri kontakte umrtvuje choroboplodné vírusy, baktérie, parazity, huby a plesne. Následne je po niekoľkých dňoch 4-5 vylučované z tela prirodzenou cestou von.Tým samozrejme uľahčuje prácu imunitnému systému. Ďalej koloidné striebro vykazuje i určitú antioxidačnú aktivitu. Koloidné striebro zabíja viac ako 670 choroboplodných mikroorganizmov. Ničí nielen škodlivé bakterie, ale i bakterie telu prospešné ako napríklad laktobacillus acidophilus, laktobacillus bulgaricus, laktobacillus bifidus a podobné rovnako ako to robí väčšina antibiotik. Je preto nutné tieto baktérie obnoviť najlepšie konzumáciou vhodných jogurtov ,alebo ešte lepšie symbiotickými laktobacilmy vo forme tabliet. Prakticky nieje známy mikroorganizmus, ktorý by nebol koloidným striebrom zničený do 6 minut a pritom nemá žiadné vedľajšie účinky. Atómy strieborného koloidu veľmi jednoducho prejdú cez póry bunkových membrán a chemicky deaktivujú enzým mikróbu, bez ktorého nie je schopný uskutočňovať látkovú premenu a do niekoľkých sekúnd zahynie. Výzkumy ukázaly, že väčšina baktérií a vírusov nedokáže proti nemu vyvinúť sebaobranný mechanismus.

Pri chorobe či detoxikácií sa nesnažte vyliečiť naraz vysokými dávkami koloidu. Môžete tým extrémne zaťažovať orgány ako (pečeň, ľadviny, koža, pľúca a črevá) a navodiť si tak pocit ľahšej chrípky, bolesti hlavy, nevoľnosti, bolesti svalov a únavu organismu. Pri liečbe koloidným striebrom je tiež dôležité piť dostatok tekutín pre podporu vylučovania, redukovať tuky a cukry, nenásilné precvičovanie tela. Koloidné striebro je možné užívať preventívne, pretože v našom tele môžu byť skryté mnohé zápalové procesy, ktoré koloidné striebro môže zastaviť.

Viac na web stranke

https://www.koloidne.sk